SOS Kobaní
č.ú. 2700854655/2010

Vyšla kniha Islámskému státu na dostřel II

V únoru 2016 se reportérky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová vrátily do syrské Rojavy s penězi, které získaly z prodeje své knihy Islámskému státu na dostřel a ze sbírky SOS Kobaní. Při té příležitosti sebraly materiál na další knihu. Pokračování bestselleru, Islámskému státu na dostřel II, vydalo nakladatelství Mladá fronta v polovině června. Kninu si můžete objednat na pomockobani@gmail.com Koupí knihy podpoříte sbírku www.soskobani.cz

Recenze si můžete přečíst ZDE

Islámskému státu na dostřel (Mladá fronta 2015)

Lenka Klicperová a Markéta Kutilová
128 stran, vázaná, česky
 
Válka, Islámský stát, únos, mučení, vraždění, oranžový hábit, znásilnění, bombardování, uprchlíci... a strach. To jsou slova, která vytanou na mysli asi každému ve spojení se syrským konfliktem. A napadala i novinářky Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, když si začaly pohrávat s nápadem odjet do Sýrie s cílem dostat se až do Kobaní. Města, jež se stalo Stalingradem Blízkého východu, města, jež se jako první dokázalo dostat ze spárů teroristů z Islámského státu.
Byly první české novinářky, které Kobaní navštívily od dobytí města, a ve své knize doprovázené sugestivními fotografiemi líčí příběhy statečných, nezlomných lidí žijících v troskách svých domů či bojujících na frontě nedaleko pozic Islámského státu. Zasvěcený doslov politologa Tomáše Kaválka zasazuje text do širšího kontextu.
Pokud si knihu objednáte zde, přispějete částkou 50 KČ na sbírku SOS Kobaní, kterou Lenka Klicperová a Markéta Kutilová založily.Děkujeme vám všem za zájem o knihu i o pomoc Kobaní.
 
 

Chci si objednat Islámskému státu na dostřel

* Vaše jméno:
* Váš email:
* Váš telefon:
* Text zprávy:
 

 

Kniha