SOS Kobaní
č.ú. 2700854655/2010

Proč pomáhat

Většina z nás se shodne na tom, že migrace do Evropy není řešením syrského konfliktu. Že by bylo lepší vyřešit válku a tím i problém exodu Syřanů z válkou rozvrácené země. Válku ukončit neumíme, ale s vaší pomocí dokážeme pomoci těm lidem z Kobaní, kteří se do města vrací a chtějí znovu postavit celé město na nohy. Válka v Sýrii neskončila, ale přesto obyvatelé Kobaní začali pracovat na tom, aby své zničené město obnovili. Téměř nikdo jim nepomáhá. Město je v troskách. Lidé z Kobaní nechtějí nic jiného než v klidu žít ve svém městě, které milují. Víme, o čem mluvíme – zakladatelky sbírky SOS Kobaní Markéta Kutilová a Lenka Klicperová ve městě pracovaly jako novinářky. Mají osobní zkušenost, znají místní poměry a mají zde dobré kontakty.


Markéta Kutilová a Lenka Klicperová nad sbírkou převzaly osobní záštitu a garantují svým jménem, že peníze budou maximálně účelně využity.

 
„Nikdo nám nepomohl. Po znovudobytí města sem přicházeli zástupci mezinárodních organizací. Nevrátil se nikdo. Kde je Pan Ki-mun? Kde je svět? Kde je lidskost? Bojovali jsme proti IS nejen za nás, ale za celý svět. Kdybychom cítili větší podporu světa, mezinárodních organizací, určitě by nebylo tolik utopených na cestě do vysněné Evropy. Ale dokud tady v Kobaní bude poslední z nás, budeme tu žít, je to naše země a náš domov.“
Hikmat Ahmat, lékař z Kobaní

SOS Kobaní č.ú. 2700854655/2010

Fotografie:

Proč pomáhat